Przejdź do treści

Relacja - Seminarium Odnowy wiary

Przez siedem kolejnych tygodni w naszej parafii mieliśmy możliwość uczestniczyć w Seminarium Odnowy Wiary organizowanym przez Wspólnotę Odnowy  w Duchu Świętym wraz z ks. Damianem.

Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania tematycznych konferencji oraz świadectw osób, których życie Pan Bóg przemienił i nadal przemienia Swoją obecnością.

Był to piękny czas modlitwy, uwielbienia Boga, czas radości , wzruszeń i zadumy nad życiem, czas wartościowych rozmów – jakże innych, niż te nasze codzienne. Był to czas zaproszenia Jezusa do naszego życia – jako naszego Pana i Zbawiciela, ale przede wszystkim czas odnowy naszych serc przez Ducha Świętego – który to był Gospodarzem wszystkich naszych spotkań.

Centrum Seminarium Odnowy Wiary stanowił całodniowy wyjazd do Ośrodka Formacyjnego „NINIWA” w Kokotku, gdzie oprócz katechezy uczestniczyliśmy we mszy świętej i prosiliśmy Ducha Świętego o wylanie na nas jego darów i charyzmatów.

Uczestnicy mieli możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej prosząc Ducha Ożywiciela o odnowienie  w nas wiary, jak i zanosząc prośby do Pana o uzdrowienie tego co w nas chore w sferze duchowej i fizycznej.

Dziękujemy Bogu za ten czas łaski, a wszystkim uczestnikom za  obecność i świadectwo wiary. Dziękujemy księdzu Damianowi za opiekę duchową, wspólną modlitwę i czas spędzony z nami.

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, abyście nadal z radością otwierali się na Ducha Świętego i z miłością dzielili się z innymi doświadczeniem żywego Boga w Waszym życiu.  

 

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają Kościół - aby się z nim mocniej złączyli

 

wierzą - żeby się jeszcze bardziej umocnili i pogłębili swoją więź z Chrystusem

 

chcą wzrastać - aby poszerzyli swoją wiedzę religijną.

 

  Proponujemy co drugi tydzień :

 

  - spotkanie z rozważaniem Słowa Bożego 

 

  - katechezę rozwijającą dojrzałość chrześcijańską.

 

              PONIEDZIAŁEK - 18.45 - PRZYJDŹ-DOŚWIADCZ.

 

Dzisiaj Chrystus wzywa nas, byśmy naśladowali entuzjazm pierwszych chrześcijan: możemy liczyć na moc tego samego Ducha, który został wylany w dniu Pięćdziesiątnicy, a dzisiaj przynagla nas, abyśmy wyruszyli w dalszą drogę pokrzepieni nadzieją, która <zawieść nie może> (Rz5,5)

 

 

 

Jan Paweł II.

 

Odnowa w Duchu Świętym